חן פיננסים

איך לשפר את התזרים של העסק באמצעות ניכיון צ'קים?

פתרונות האשראי החוץ בנקאיים הפכו בשנים האחרונות לכלי פופולרי ומשמעותי שעוזר לעצמאיים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים לשפר את מצב התזרים שלהם. אם בעבר בתי עסק היו הופכים למסורבי בנקים בשל קושי בתזרימים, היום, עם פריחתן של החברות החוץ בנקאיות, הם יכולים לגוון את מקורות המימון שלהם ולשמור על חוזקו של בית העסק שלהם. איך ניכיון שיקים אצל "חן פיננסים" יכול לעזור לך לשפר את תזרים המזומנים? קראו את המאמר הבא.

לא להסתמך על סיוע מהבנק

זה לא סוד כי עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים חוו תקופה לא פשוטה בשל משבר הקורונה. היו מי שחוו קריסה כלכלית של ממש, וגילו כי הבנק שלהם מסרב לתת הלוואה או אשראי. משבר זה חידד את הצורך בפתרונות פיננסים מתקדמים וחוץ בנקאיים.
הסיבה שהבנקים אינם מאפשרים ומגבילים את מתן אשראי לבתי עסק, קשורה לעובדה שהם מחליטים על מתן הסיוע ע"פ מדד האיתנות של העסק, אשר מבוסס על היכולת שלו לעמוד בהתחייבויות מול הבנק. בנוסף, מדיניות חיתום האשראי של הבנקים הנה מאוד שמרנית בהשוואה למדיניות חיתום יותר ליברלית וחדשנית באשראי החוץ בנקאי ולכן לבתי עסק קל יותר להתנהל מול הגופים החוץ בנקאיים ולמצוא את פתרונות האשראי להם הם נזקקים שם.

ניכיון שיקים - הדרך הבטוחה לשיפור תזרים המזומנים של העסק


אופני קבלת התשלום של העסק משפיעים מאוד על התזרים שלו. בדיוק בגלל זה כדאי לפנות לחברת אשראי חוץ בנקאית אשר עוסקת בניכיון שיקים. ניכיון שיקים הופך את השיקים הדחויים של בית העסק למזומן באופן מיידי, וכך ניתן לשפר את תזרים המזומנים. בנוסף, ניכיון שיקים דחויים מסייע לשמירה על איתנות פיננסית טובה של העסק אל מול הבנק.

ניקח לדוגמא את תומר, קבלן שיפוצים מצליח מאזור ירושלים ולקוח חדש יחסית של "חן פיננסים". תומר מקבל שיקים דחויים מלקוחותיו כדרך קבע וזה מפריע לו לעמוד בהתחייבויותיו מול הספקים ומול העובדים – הבעיה העיקרית נוצרת בעיקר בפרויקטים גדולים שדורשים כמות גדולה של ציוד, חומרים וכוח אדם.
תומר מפקיד בידינו את השיקים הדחויים שלו בקביעות, מידי חודש, ולכן הוא לעולם לא נקלע לקושי בתזרים המזומנים שלו – והוא יכול להתפנות לניהול העסק באופן מיטבי.

חן פיננסים

תזרים מזומנים חיובי מעודד צמיחה כלכלית ומסייע לבית העסק לשמור על יציבות אשר בטווח הארוך מובילה לצמיחה. אנחנו ב"חן פיננסים" נשמח ללוות את בית העסק שלכם בדרך להצלחה, ולנכות את השיקים הדחויים שלכם ביעילות ומהירות.

ניווט פוסטים

מאמרים אחרונים בבלוג

נגישות