היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית

חן פיננסים: היתרונות של אשראי חוץ בנקאי

במציאות של ימינו – בעיקר לאחר משבר הקורונה ששיבש את מחזור הכספים של עסקים רבים – רוב העסקים זקוקים לאשראי על מנת לעזור להם לשמור על פעילות עסקית תקינה ושוטפת. האשראי לרוב מיועד לתשלום לספקים, ציוד, השקעה, פיתוח, הון חוזר ופתרון בעיות של תזרים מזומנים. כמו כן, אשראי מספק לעסק מעט "מרווח לנשימה". לעיתים, הבנקים מאשרים אשראי לבעלי עסקים, אך הרבה פעמים בעל עסק יפנה לאשראי חוץ בנקאי בשל היתרונות הרבים שמציעות חברות האשראי החוץ בנקאי.

מהו אשראי חוץ בנקאי?

אשראי חוץ בנקאי הוא שם כולל לכלל הגופים המשמשים כמקור מימון לעסקים ואינם בנקים (על כן שמם). מדובר בחברות אשראי, חברות ביטוח, קרנות, ליסינג ועוד. כשאנו מדברים על חברות אשראי חוץ בנקאי אנו מדברים על חברות מאורגנות אשר פועלות בצורה חוקית תחת רישיונות ואישורים מתאימים. חברות האשראי החוץ בנקאי הוקמו על מנת לענות על צרכים שהמערכת הבנקאית לא יכולה או מוכנה לספק, בעיקר לאחר המשבר הכלכלי שהביא עימו וירוס הקורונה.
חשוב לזכור כי המדינה מעודדת את התחרות שמספקות חברות האשראי החוץ בנקאיות- ניתן לראות את אישורו של חוק הפיקוח על שירותים פיננסים משנת 2016 כראייה לכך. חוק זה מאפשר לגופים פרטיים או ציבוריים להגביר את התחרות ע"י אסדרה של גורמי האשראי בשוק וחיוב גופים הפועלים תחת החוק לדווח על היקף פעילותם. הרפורמות והרגולציות החדשות הביאו לתנופה אדירה בענף האשראי החוץ בנקאי, ואנו רואים כי גופים גדולים כגון חברות ביטוח ובתי השקעות משקיעים בחברות אלו.

מהם היתרונות של אשראי חוץ בנקאי?

סכומים גבוהים יותר: חברות אשראי חוץ בנקאיות מאפשרות לקבל סכומי כסף גבוהים בהרבה ממה שניתן לקבל אצל רוב הבנקים.

אשראי מהיר, ללא בירוקרטיה: קבלת האשראי נעשית בצורה פשוטה ומהירה. אין צורך בקבלת אישורים אינסופיים מהבנק. זהו הליך זריז ומהיר אשר מתאים לאנשים שזקוקים לביצוע עסקאות מידיות.

גמישות: תנאי ההלוואות אשר ניתנות ע"י גופים חוץ בנקאיים הם לרוב הרבה יותר גמישים מהתוכניות של הבנקים. כאשר אתם לוקחים הלוואה מהבנק כל שינוי או חריגה מתכנית ההלוואה המקורית תעכב את מתן האשראי. הסיבה לגמישות הרבה היא העובדה שחברות אשראי חוץ בנקאיות חיות את השטח ומסוגלות לקבל החלטות באופן יעיל ומהיר.

יחד עם כל היתרונות הללו, אנו ממליצים לכם לבצע מחקר שוק מקיף על החברות השונות, על מנת להגיע אל מוצר האשראי האופטימלי והאידיאלי עבורכם. אנחנו, בחן פיננסים מתחייבים לתת לכם את השירות המקצועי ביות, זוהי מומחיותנו.

ניווט פוסטים

מאמרים אחרונים בבלוג

נגישות