חן פיננסים אשראי

צמצום מסגרת אשראי על ידי הבנק- מה זה אומר ומה ניתן לעשות?


משבר הקורונה השאיר אחריו "מורשת" של שינויים חוקתיים בתחומי הבריאות, החינוך, דיני העבודה וכמובן- הכלכלה. אחד מהם הוא מתווה הפשרה שגיבשו משרד האוצר ובנק הישראל, העוסק בצמצום מסגרות האשראי ללקוחות הבנקים "פועלים" ו"לאומי" בנובמבר 2020. החוק לצמצום מסגרות האשראי היה עתיד להימשך כשלוש שנים, כלומר עד שנת 2024. בפועל מה שקרה הוא שהבנקים וחברות האשראי התנגדו להחלטה זו. בעקבות הפשרה, צמצום מסגרות כרטיסי האשראי נדרש לעמוד על כ-45% לעומת 2015, ולא בכ-50% כפי שנקבע בחוק המקורי.
ועל אף שהחוק יצא לפני כשנה בדיוק, אנו שומעים עד היום על לקוחות מבנקים שונים אשר קיבלו מכתב המודיע על הכוונה של הבנק להוריד להם את מסגרת אשראי. מאמר זה נכתב על מנת לעשות סדר בדברים, ולהראות כי יש פתרונות אחרים שיעזרו לכם לא לחרוג ממסגרת האשראי שלכם.

מהי מסגרת אשראי?

ללקוחות בנקים יש מספר מסגרות אשראי בעלות משמעות שונה. אחת מהן היא מסגרת העובר ושב, הקובעת כמה אפשר להיכנס לאוברדרפט בחשבון. סוג מסגרת נוסף הוא מסגרת האשראי הבנקאי, הקובעת כמה כסף יכול אדם למשוך בכרטיס האשראי שלו- כולל רכישות המחולקות לתשלומים. לדוגמא, אם אתם רוכשים ריהוט חדש בגובה של כ-10,000 ש"ח ומחלקים את הסכום לעשרה חודשים, העסקה תתפוס כ-10,000 ש"ח מהמסגרת שלכם (לכרטיסים שהונפקו על ידי הבנקים בלבד).

הבנק רוצה לקצץ מהמסגרת שלי- מה לעשות?

קודם כל בדוק עם עצמך אם לקיצוץ יהיה השפעה ממשית על ההתנהלות הכלכלית שלך. אם אתה מוציא כ-5,000 ש"ח בחודש והמסגרת שלך קוצצה מ20,000 ל15,000- סביר להניח שלא תהיה לכך השפעה ממשית על ההתנהלות שלך. ועם זאת, הבעיה האמיתית מתחילה כשרוצים לבצע רכישה גדולה ויקרה ולחלק אותה לתשלומים אבל מפחדים שהיא תתפוס לנו את כל המסגרת, וכן במידה ויש קיצוץ במסגרת והיא לא מספיקה לכיסוי ההוצאות. אז מה עושים במקרים כאלו?
אפשר, כמובן, לנסות לראות אם בית העסק מקבל שיקים. תשלום בשיקים, כמובן, אינו תופס מסגרת- אבל זו אופציה שלא הרבה בתי עסק מקבלים בימינו. כמו כן, ניתן להזמין כרטיס אשראי חוץ בנקאי מחברות חיצוניות כגון אמריקן אקספרס ודיינרס, שלהם מסגרות גבוהות בהרבה אך לרוב ידרשו דמי חבר גבוהים על הכרטיס וריביות גבוהות מאוד במצב של חוב.
פתרון נוסף שאנו מציעים וממליצים עליו הוא להשתמש בשירותים של חברת אשראי חוץ בנקאית, כגון "חן פיננסים" על מנת לקחת הלוואה כנגד המסגרת החסרה. בצורה הזו תוכלו להנות מאשראי בתנאים שלכם, שירות מותאם אישית וריביות נמוכות.

חן פיינסים
הלוואה כנגד המסגרת החסרה- פתרון מושלם למי שמעוניין באשראי בתנאים שלו. תמונה: קאנבה.

ניווט פוסטים

מאמרים אחרונים בבלוג

נגישות