חן פיננסים

פתרונות פיננסים לענף הבניה

מימון חוץ בנקאי מתאר הון המתקבל ממגוון רחב של גופים חיצוניים למערכת הבנקאית. זוהי למעשה הלוואה הנלקחת מחוץ למסגרת האשראי בבנק. מאז אישרה הכנסת את "חוק אשראי הוגן" המסדיר הלוואות חוץ בנקאיות, נדמה כי נפתח "עידן חדש" אצל יזמי הנדל"ן הקטנים והבינוניים. מספר רב של יזמים וחברות נדל"ן פונים לחברות חוץ- בנקאיות בבקשה לתוכניות אשראי גמישות ונגישות. "חוק האשראי ההוגן" פתח אופציות רבות למימון בריביות נמוכות יחסית ותנאי החזר חודשיים, ובכך הגביר את התחרות על הכיסים של הלווים, וכמובן אפשר ליזמים ישראלים קטנים שרבים מהם "מסורבים" להלוואה מהבנקים להתחיל סוף סוף לחלום בגדול! 

מדוע כדאי ליזמי נדל"ן לפנות לחברת מימון חוץ בנקאית?

בנקים אינם ששים לתת מימון ליזמי נדל"ן, וכשהם עושים זאת- הבירוקרטיה עלולה לעכב את הפרויקט בחודשים רבים, אם לא בשנים. כמו כן, כשמדובר בקרקע בהליך של השבחה (לדוגמא קרקע עם תב"ע למגורים ומסחר), הבנקים מעדיפים לחכות להתבהרות והבנה ברורה בקשר לסטטוס של הקרקע. במקרים כאלו יזמי נדל"ן פונים לגופים חוץ בנקאיים לקבלת המימון הנדרש לפרויקט. 

עסקאות מימון לנדל"ן הן מורכבות יותר מעסקאות מימון משום שהן מערבות סכומים גדולים מאוד ומצריכים אנשי מקצוע כגון עורכי דין, כלכלנים ואנשי תיווך אשר יפקחו וייעצו על כדאיות ותנאי המימון. זהו תחום הכולל בתוכו תחומים אחרים כגון בטחונות, רישום מקרקעין, ערבות חוק מכר ועוד. בדיוק כפי שהחברה החוץ בנקאית מעסיקה אנשי מקצוע שבוחנים אם אתם מתאימים וראויים לקבלת האשראי, כך גם אתם צריכים לוודא שאתם עומדים מול גוף אמין שיתן לך תנאים טובים וילווה אותך לאורך הפרויקט. 

חברת "חן פיננסים" גיבשה מספר פתרונות ספציפיים המסייעים ליזמי נדל"ן להגיש את החלום שלהם. שיטת העבודה הייחודית ל"חן פיננסים" מאפשרת ללקוח לקבלת את המימון הנדרש בהתאמה אישית לצרכיו ולצרכי הפרויקט שלו ובתנאים אטרקטיביים במיוחד. כמו כן, מנכ"ל החברה, חן מומי גוטא, הוא יזם נדל"ן בעצמו ובעל חברת  ד.ג.ר.מ.ח גרופ השקעות בע"מ העוסקת בתחום הנדל"ן אשר לה מספר רב של נכסים מניבים וכן שותף בחברה הקבלנית חיים מעתוק ושות' בע"מ שלה פרויקטים רבים ברחבי הארץ.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם»

מאמרים אחרונים

נגישות